Pewne austriackie badanie dowiodło, że stan zdrowia pracowników branży filmowej jest gorszy niż u populacji generalnej. Dotyczy to zarówno ich zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Śmiertelność wśród młodszych ludzi jest również znacznie wyższa niż wśród populacji generalnej. Czy lepsze warunki pracy mogłyby zmienić ten stan rzeczy? Jak związki mogą walczyć z tymi efektami brutalnej gospodarki? COVID-19 jako możliwość ponownego opracowania procedur. Kurt Brazda, AAC, will discuss this matter.
David Stump, ASC, współprzewodniczący Zespołu IMAGO ds. Technologii podzieli się swoim doświadczeniem i pokaże jak kręcenie i postprodukcja na odległość przy użyciu najnowszych technik pracy na odległość. Stump zademonstruje również oprogramowania, które pozwolą na zapoznanie się z jego technikami pracy.
Zora Bachmann, członkini Zespołu IMAGO ds. Warunków Pracy przeprowadzi którą prezentację w imieniu Interface Film. Firma współpracuje z Zespołem IMAGO, który od samego początku jest jednym z ich najważniejszych sojuszników.
VIENNA DOCUMENTS: raport ze spotkania w Wiedniu przedstawicieli IMAGO i FERA oraz filmowców z całej Europy, prezentujący twórczą i różnorodną Europę w zakresie warunków pracy, oraz sesja z 2019 roku z europejskimi parlamentarzystami w Brukseli.
WE DO: austriacka inicjatywa - zespół pracowników socjalnych wraz z psychologiem przyjmujący zgłoszenia dotyczące naruszeń przepisów prawa pracy oraz napastowania. Inicjatywa ta jest prowadzona w sposób anonimowy, a raport z wynikami zostanie opublikowany w tym roku.
Wydarzenie dostępne bez rezerwacji.