PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY
WSPÓŁFINANSOWANIE: MINISTER KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO, MIASTO TORUŃ ORAZ WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
Irański autor zdjęć filmowych urodzony w 1952 roku w Teheranie. W 1980 roku określony jako jeden z 15 najlepszych fotografów magazynu The Times, na wielkim ekranie jako twórca zdjęć zadebiutował filmem "Jadehay sard". W swoim dorobku ma takie filmy jak "Chwila niewinności", "Dywan" Mohsena Makhmalbaf oraz "Uniesie nas wiatr" Abbasa Kiarostami. Ma na swoim koncie również zdjęcia do filmu "Rozstanie", który otrzymał Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Złoty Glob, Złotego Niedźwiedzia, Cezara, nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych oraz Film Independent.
Trzykrotnie uczestniczył w Festiwalu Camerimage. Podczas 7. edycji festiwalu film "Uniesie nas wiatr" brał udział w Konkursie Głównym. W 2000 roku zasiadał w jury Konkursu Głównego oraz Konkursu Etiud Studenckich. Doceniony w roku 2011 za zdjęcia do "Rozstania" Asghara Farhadi, za które otrzymał Srebrną Żabę na Konkursie Głównym.
Polski autor zdjęć filmowych i reżyser, urodzony w 1959 roku w Zębicach. Dwukrotny laureat Oscara - statuetkę przyznano mu za zdjęcia do filmów Stevena Spielberga - w 1994 do "Listy Schindlera", a w 1999 do "Szeregowca Ryana". Ze Spielbergiem pracował także przy wielu innych filmach, m. in. "A.I. Sztucznej inteligencji", "Wojnie światów" czy "Parku jurajskim". Do Nagrody Akademii nominowany był również za zdjęcia do "Motyla i skafandra" Juliana Schnabela oraz "Amistad" i "Czasu wojny" Spielberga. W swoim dorobku reżyserskim ma natomiast tytuły takie jak "Stracone dusze" i "Hania".
Janusz Kamiński był gościem czterech edycji Festiwalu Camerimage. W roku 2002 uhonorowany został Nagrodą Sponsora Generalnego - Firmy Atlas za Promocję Polskiej Kultury za Granicą. Podczas 15. edycji Festiwalu jego zdjęcia do filmu "Motyl i skafander" nagrodzone zostały Złotą Żabą. W tym samym roku galę otwarcie Festiwalu uświetnił pokaz wyreżyserowanego przez Kamińskiego filmu "Hania". Jego zdjęcia do "Szeregowca Ryana" oceniane były w 1998 w Konkursie Głównym, a w ramach pokazów specjalnych widzowie festiwalu obejrzeli w 2008 roku "Listę Schindlera". W roku 2015 "Most Szpiegów" - najnowszy film Stevena Spielberga ze zdjęciami Kamińskiego - pokazywany był jako jeden z filmów otwarcia Festiwalu.
Polski grafik i projektant, urodzony w 1974 roku w Warszawie. Członek elitarnego zespołu europejskich projektantów transportu przyszłości, jako pierwszy Polak projektował dla Ferrari i pracowni Pininfariny. Wykładał m.in. w Instituto Europeo di Desing w Turynie i Royal College of Art. w Londynie. Przez magazyn "Forbes" uznany za jednego z najbardziej kreatywnych ludzi w Polsce. Był kuratorem festiwalu Gdynia Design Days. Współpracował z ONZ, był także doradcą prezydenta Gdyni. Zmarł w roku 2015.
Janusz Kaniewski był gościem festiwalu Camerimage w 2012 i 2013 roku. Zasiadał wówczas w jury Konkursu Spotów Reklamowych "Fundusze Europejskie w Kadrze".
Polski reżyser filmów dokumentalnych, urodzony w 1930 roku w Bydgoszczy. Uznawany za najwybitniejszego twórcę polskiego dokumentu, doczekał się wielu uczniów i naśladowców. Jest wykładowcą PWSFTviT w Łodzi, od 1992 roku posiada tytuł profesorski. Pierwsze filmy dokumentalne tworzył w latach 50. Jednym z jego najsłynniejszych dzieł jest film "Muzykanci" z 1960 roku, za który otrzymał nagrody na festiwalach w Wenecji i Krakowie. Złotego Lajkonika w Krakowie przyznano mu także za film "Rok Franka W.". Jest również reżyserem filmów fabularnych, m.in. nominowanego do Złotych Lwów obrazu "Cień już niedaleko". Wyróżniony kilkoma odznaczeniami państwowymi, m.in. Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Kazimierz Karabasz był gościem Festiwalu Camerimage w 2008 roku. Otrzymał wówczas Nagrodę za Wybitne Osiągnięcia w Filmie Dokumentalnym. Kilka jego filmów pokazywanych było również w specjalnym pokazie zatytułowanym "Kamienie milowe polskiego dokumentu artystycznego".
Belgijski autor zdjęć filmowych. W swoim dorobku ma filmy "Lewy brzeg", "Strefa zaginionych" oraz "Niezwykłe życie Rockiego". W 2009 roku teledysk "Blonde Fire" grupy The Hickey Underworld ze zdjęciami jego autorstwa otrzymał nagrodę dla Najlepszego Wideoklipu.
Fiński reżyser, scenarzysta i producent, urodzony w 1957 roku w Orimattila. Nagradzany na festiwalach w Cannes, San Sebastian i Wenecji, jest również kilkakrotnym laureatem fińskiej nagrody filmowej Jusi. Sześciokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. Debiutował na początku lat 80. adaptacją "Zbrodni i kary". Inspiracje literackie widoczne są także w jego filmach "Hamlet robi interesy", "Dziewczynka z fabryki zapałek" czy "Życie cyganerii". Reżyser znany jest również z filmów takich jak "Leningrad Cowboys jadą do Ameryki", "Juha", "Człowiek bez przeszłości", "Światła o zmierzchu" i. in. W niektórych swoich filmach pojawia się jako aktor. Wraz z bratem Miką jest właścicielem firmy producenckiej. Aki Kaurismäki był dotychczas gościem dwóch odsłon Festiwalu Camerimage. W roku 2004 wraz z Timo Salminenem odebrał Nagrodę dla Duetu Reżyser-Operator. Jego filmy kilkakrotnie brały udział w Konkursie Głównym - w 1999 "Juha", w 2002 "Mężczyzna bez przeszłości", a w 2011 - "Człowiek z Havru". W ramach panoramy europejskiej można było natomiast zobaczyć "Bad family" (2010) i "Dryfujące obłoki" (1996).
Amerykański autor zdjęć filmowych, pracujący głównie przy reklamach i wideoklipach. Przygodę na planie filmowych rozpoczął w serii filmów o Różowej Panterze, ale w pionie operatorskim znalazł się dopiero u Stephena Frearsa, pracując przy "Mojej pięknej pralni". Jako twórca wideoklipów współpracował m.in. z Eltonem Johnem, Robbiem Williamsem, Tiną Turner, Spice Girls, Jamiroquai czy U2. Kręci spoty reklamowe dla Amnesty International, angażując się charytatywnie. Jest także twórcą filmów reklamowych, które tworzył dla największych światowych marek.
Stephen Keith-Roach był gościem festiwalu Camerimage w roku 2013. Zasiadał wówczas w jury Konkursu Wideoklipów.
Amerykański autor zdjęć filmowych, urodzony w roku 1927 w Newark w New Jersey. Wieloletni członek i dwukrotny przewodniczący Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych (ASC). Laureat nagrody Emmy za zdjęcia do popularnego serialu telewizyjnego "Kojak". Jest twórcą zdjęć do kilkudziesięciu filmów, współpracował z reżyserami takimi jak Arthur Hill czy Tim Burton.
Victor Kemper gościł na Festiwalu Camerimage cztery razy. Wchodził w skład jury podczas pierwszej edycji, będąc w tym czasie przewodniczącym ASC. W roku 2000, podczas 8. edycji Festiwalu, otrzymał Nagrodę Specjalną - Medal za Wyjątkowy Wkład w Rozwój Festiwalu Camerimage. W 1997 roku był jednym z prowadzących warsztaty operatorskie.
Polski autor zdjęć filmowych, urodzony w 1949 roku w Warszawie. Absolwent łódzkiej PWSFTviT, wykładowca kilku uczelni artystycznych w Polsce i za granicą. Jeden z współzałożycieli polskiego Stowarzyszenia Twórców Obrazu Filmu Fabularnego (PSC). W swoim dorobku ma zdjęcia do kilkudziesięciu filmów - m.in. do "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana, "Sztuki kochania" Jacka Bromskiego czy "Nocnego gościa" Stanisława Różewicza. Przez wiele lat współpracował też z Wojciechem Jerzym Hasem, m.in. przy "Niezwykłej podróży Baltazara Kobera", "Osobistym pamiętniku grzesznika" i "Pismaku". Grzegorz Kędzierski był dotychczas gościem sześciu odsłon Festiwalu Camerimage. Zasiadał w jury podczas 6. edycji w 1998 roku.
Polska reżyserka i scenarzystka, urodzona w 1957 roku w Łodzi. Absolwentka łódzkiej PWSFTviT. Laureatka Złotego Lwa i Orła, nagradzana także na festiwalach w Cannes i Berlinie. Debiutowała na początku lat 80. W jej dorobku znajdują się filmy takie jak "Diabły, diabły", "Nic", "Wrony", "Jestem", "Pora umierać" czy "Jutro będzie lepiej". Pracuje także jako scenarzystka i montażystka swoich filmów.
Dorota Kędzierzawska była dotychczas gościem dziesięciu odsłon Festiwalu Camerimage. W roku 2005 jej film "Jestem" otrzymał Honorowe Wyróżnienie dla Filmu Polskiego Przyznane przez Panel Profesjonalistów. Autor zdjęć do wielu filmów Kedzierzawskiej, Artur Reinhart, został w 1994 nagrodzony Złotą Żabą za zdjęcia do filmu "Wrony". Filmy tego duetu były także oceniane w Konkursie Głównym - w 1998 "Nic", w 2005 "Jestem", w 2007 "Pora umierać". Film "Jutro będzie lepiej" startował natomiast w Konkursie Filmów Polskich podczas 18. edycji.
Islandzki specjalista od efektów wizualnych, dyrektor artystyczny, scenograf. Karierę rozpoczynał w islandzkiej telewizji państwowej (Ríkisútvarpið, RÚV) jako rekwizytor, następnie pracował jako specjalista od efektów wizualnych przy niezależnym filmie fabularnym Diabelska wyspa Frederika Thora Fredrikssona. Dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w islandzkiej kinematografii wsparł dyplomem z zakresu scenografii zdobytym w Northern Film School. Pierwsze filmy, do których tworzył scenografię, to Paranoja 1.0, (2004) oraz Drum (2005). Ma też na swoim koncie pracę w charakterze dyrektora kreatywnego i kierownika działu efektów specjalnych przy wielu produkcjach brytyjskich i amerykańskich, takich jak: Dunkierka, Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Interstellar, Batman – Początek i wielu innych. Niedawno ukończył pracę nad serialem The Flatey Enigma, którego akcja rozgrywa się w Islandii lat 60. Eggert Ketilsson był gościem festiwalu Camerimage w roku 2018. Zasiadał wówczas w jury Konkursu Filmów Polskich.
Polski reżyser, scenarzysta, producent urodzony w 1953 roku w Chorzowie. Zadebiutował w 1984 r. filmem "Trzy stopy nad ziemią", który został doceniony na wielu polskich przeglądach i uzyskał nominację do Złotych Lwów. Inne filmy z jego dorobku to "Męskie sprawy", "Skazany na bluesa", "Różyczka". Niemal każdy jego film brał udział w konkursie głównym festiwalu w Gdyni, jednak Złote Lwy udało mu się zdobyć dopiero w 2010 roku za film "Różyczka". Ten sam obraz przyniósł mu także nominację do Orła.
W 2010 roku na Festiwalu Camerimage przyznano mu Nagrodę dla Najlepszego Filmu Polskiego za "Różyczkę". Reżyser uczestniczył w 21. edycji festiwalu, podczas której w ramach Konkursu Filmów Polskich pokazywano jego film "W ukryciu".
Polski reżyser i scenarzysta, urodzony w 1941 roku w Warszawie. Absolwent PWSF w Łodzi. Nagrodzony m.in. Europejską Nagrodą Filmową, Złotym Lwem w Wenecji, Złotymi Lwami w Gdyni, wyróżniano go również na festiwalach w Mannheim, Moskwie, Chicago czy Vancouver. Karierę rozpoczynał jako twórca filmów dokumentalnych, wśród których największym uznaniem cieszyły się takie obrazy jak "Życiorys" czy "Z punktu widzenie nocnego portiera". W jego dorobku fabularnym znajdują się natomiast filmy takie jak "Amator", "Przypadek", "Podwójne życie Weroniki", cykl "Dekalog" czy trylogia "Trzy kolory". Zmarł w Warszawie w roku 1996.
Krzysztof Kieślowski uczestniczył w Festiwalu Camerimage w latach 1994 i 1995. W roku 1994 jego film "Trzy kolory. Czerwony" oceniany był w Konkursie Głównym. W ramach pokazu "Kamienie milowe polskiego dokumentu artystycznego" w 2008 roku pokazano trzy jego dzieła - "Z miasta Łodzi", "Szpital" i "Gadające głowy". W tym samym roku w retrospektywie Edwarda Kłosińskiego można było obejrzeć film "Trzy kolory. Biały". Od 2002 roku na Festiwalu przyznawana jest aktorom nagroda jego imienia, a wśród laureatów znaleźli się m.in. Irene Jacob, Ralph Fiennes czy Charlize Theron.
Amerykański aktor, urodzony w 1959 roku w Los Angeles. Należy do najpopularniejszych aktorów Hollywoodu, od swojego debiutu w latach 80. wystąpił w kilkudziesięciu filmach. Do jego najbardziej znanych kreacji należą role w filmach takich jak "Top Gun" Tony`ego Scotta, "Willow" Rona Howarda, "The Doors" Olivera Stone`a (wcielił się tu w postać Jima Morrisona), "Gorączka" Michaela Manna, "Batman Forever" Joela Schumachera czy "Kiss Kiss Bang Bang" Shane`a Blacka.
Val Kilmer był gościem Festiwalu Camerimage w 2005 roku. Odebrał wówczas Nagrodę Operatorów dla Aktora o Szczególnej Wrażliwości Wizualnej. Na ekranie można było go zobaczyć w 2004 w konkursowym filmie "Aleksander" Olivera Stone`a oraz w ramach pokazów specjalnych w filmach "Jeźdźcy apokalips" (w 2003 r.) i "Kiss Kiss Bang Bang"(w 2005).
Amerykańska scenografka, urodzona w roku 1950 w Providance. Dwukrotnie nominowana do Oscara - za scenografię do filmów Edwarda Zwicka "Wichry namiętności" (1995) i "Ostatni Samuraj" (2003). Jest także autorką scenografii do filmów "Żyć i umrzeć w Los Angeles" Williama Friedkina czy "Miasto aniołów" Brada Silberlinga. Współpracowała z najwybitniejszymi operatorami amerykańskimi, m.in. z Rogerem Deakinsem i Johnem Baileyem.
Lilly Kilvert była gościem siedmiu edycji Festiwalu Camerimage. Po raz pierwszy w 2006 roku, kiedy była jednym z jurorów Konkursu Etiud Studenckich. Filmy studenckie oceniała ponownie w latach 2008, 2009 i 2010. W roku 2007 została uhonorowana Nagrodą dla Scenografa za Szczególną Wrażliwość Wizualną. W tym samym roku zasiadała także w jury Konkursu Głównego, tę samą funkcję pełniła również podczas 19. edycji Festiwalu. W 2014 roku oceniała filmy w ramach Konkursu Debiutów Reżyserskich. Festiwalowa publiczność miała okazję oglądać jej scenografię do filmu "Wichry namiętności", ocenianego w Konkursie Głównym w 1995 roku.
Koreański autor zdjęć filmowych, urodzony w 1976 roku. Wykształcenie zdobył w American Film Institute (AFI) w Los Angeles. W dorobku ma zarówno filmy fabularne, jak i reklamowe, tworzone dla wiodących światowych marek. Pracował w wielu krajach na całym świecie, w tym w USA, Meksyku, Korei, Tajlandii, Japonii, Chinach, Nowej Zelandii i w Europie Wschodniej. Odpowiadał za zdjęcia do takich filmów jak Słodko-gorzkie życie, Likwidator, Gra cieni (reż. Kim Jee-woon), Pętla (reż. Sun-ho Cho) czy Forteca (reż. Dong-hyuk Hwang). Ji-Yong Kim był gościem festiwalu Camerimage w roku 2018. Za zdjęcia do filmu Forteca zdobył wówczas Złotą Żabę w Konkursie Głównym.
Autor zdjęć filmowych. Pracował przy filmach takich jak "Pate" Agnieszki Wojtowicz - Vosloo, "Ciasteczko szczęścia" Gregga Araki czy "Bez skrupułów" Briana Averilla. Zrealizował również zdjęcia do wielu filmów reklamowych i wideoklipów. Jako autor zdjęć do teledysków współpracował z takimi artystami jak grupa Depeche Mode, 50Cent, Greenday, Dave Gahan czy Katy Perry. Shawn Kim był gościem Festiwalu Camerimage w 2010 i 2012 roku. Podczas 18.edycji pełnił funkcję jurora Konkursu Wideoklipów. Rok wcześniej zdobył główną nagrodę w tym konkursie za zdjęcia do wideoklipu "Wrong" grupy Depeche Mode. W roku 2008, wraz z Aaronem Stewartem-Ahnem, został natomiast laureatem nagrody publiczności Konkursu Wideoklipów za zdjęcia do "I Will Possess Your Heart" zespołu Death Cab for Cutie.
Amerykański autor zdjęć filmowych, urodzony w 1943 roku w Wichita w USA. Członek ASC. Uznanie przyniosła mu współpraca z reżyserem Tonym Scottem, z którym stworzył takie filmy jak "Top Gun", "Prawdziwy romans", "Odwet" czy "Gliniarz z Beverly Hills II". Odpowiadał także za wizualną stronę dwóch części kasowego filmu Johna Woo "Mission Impossible". Z tym samym reżyserem spotkał się także na planie "Szyfrów wojny" i "Zapłaty". Współpracował także m.in. z Sylwestrem Stallone`m ("Niezniszczalni") i Adrianem Lynem ("Drabina Jakubowa").
Jeffrey L. Kimball był gościem Festiwalu Camerimage w 2013 roku. Zasiadał wówczas w jury Konkursu Głównego. Uczestniczył także w specjalnym pokazie filmu "Top Gun" w technologii 3D.
Niemiecka aktorka, urodzona w 1961 roku w Berlinie. Karierę rozpoczęła w wieku 13 lat w filmie Wima Wendersa "Fałszywy ruch". Gdy miała 19 lat, otrzymała nominację do Złotego Globu za rolę w "Tess" Romana Polańskiego. Brała udział w takich projektach jak "Ten od serca" Francisa Forda Coppoli, "Ludzie-koty" Paula Schradera, "Paryż, Teksas" Wima Wendersa, "Królowie życia" Michaela Winterbottoma oraz "Inland Empire" Davida Lyncha. Nominowana do Saturna oraz dwukrotnie do Cezara.
Uczestniczyła w Festiwalu Camerimage w 2011 roku. Była wówczas członkinią Jury Konkursu Etiud Studenckich.
Niemiecki autor zdjęć filmowych, urodzony w 1958 w Monachium. Od 1986 realizuje zdjęcia do filmów fabularnych, wideoklipów i produkcji telewizyjnych. Współpracował z wieloma uznanymi reżyserami niemieckimi, m.in. z Reinerem Kaufmannem , Ulrichem Zrennerem czy Kathrin Anną Stahl.
Johannes Kirchlechner był gościem siedmiu odsłon Festiwalu Camerimage. Kilkakrotnie zasiadał w jury - w roku 2009 i 2012 Konkursu Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych, w roku 2010 i 2015 Konkursu Filmów Polskich, w 2011 - Konkursu Debiutów Operatorskich, a w 2014 - Konkursu Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych.
Redaktor naczelny magazynu "Brief", właściciel wydawnictwa reklamowego AdPress, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Reklamy w Polsce. Zasiadał w jury kilku prestiżowych festiwali, m.in. Crackfilm, Złote Orły, Boomerang, Media Trendy czy KTR.
Grzegorz Kiszluk był jurorem Konkursu Spotów Reklamowych podczas Festiwalu Camerimage w 2010 roku.
Senior Strategic Planner w agencji Euro RSCG Warsaw. Jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz reklamy i marketingu Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie. Zajmował się opracowaniem strategii marek i komunikacji dla miast (Gdańsk, Łódź, Augustów, Radom) oraz województwa podkarpackiego i pomorskiego. Pracował dla takich marek jak: Bakoma, Bobovita, Vichy, PKN Orlen, BP Gas, Citroen, Hortex.
Był gościem Festiwalu Camerimage w 2011 roku. Zasiadał wówczas w Jury Konkursu Spotów Reklamowych.
Szwajcarski autor zdjęć filmowych, urodzony w 1949 roku w Wettingen. Pracuje w Niemczech i USA. Zrealizował zdjęcia do około trzydziestu filmów, w tym do takich produkcji jak "Głową w mur" i "Na krawędzi nieba" Fatiha Akina, "Drzewo cytrynowe" Erana Rikisa czy "Upadek" Olivera Hirschbiegela.
Rainer Klausmann brał udział w dwóch edycjach Festiwalu Camerimage. W 2008 roku jego zdjęcia do filmu "Der Baader Meinhof Complex" Uli Edela zostały nagrodzone Brązową Żabą. Widzowie Festiwalu mieli okazję oglądać jego zdjęcia jeszcze kilkakrotnie - w filmie "Upadek" w ramach pokazów specjalnych w 2004 roku, w "Happy us One" w ramach panoramy europejskiej 2006 oraz w trzech filmach, biorących dział w przeglądzie kina niemieckiego w 2011 roku ("Głową w mur", "Soul Kitchen" i "Na krawędzi nieba").
Rosyjski autor zdjęć filmowych, urodzony w 1946 roku w Moskwie. Przewodniczący Rosyjskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. Laureat rosyjskiej nagrody filmowej Nika. Pracował przy takich produkcjach jak "Dzikuska" Jurija Pavlova, "Przemiana" Valerija Fokina (za ten film powtórnie był nominowany do nagrody Nika) czy wyróżniony nominacją do Kryształowego Globu film Pawła Czuchraja "Kierowca dla Wery".
Igor Klebanov był gościem dwóch edycji Festiwalu Camerimage. W roku 2006 zasiadał w jury Konkursu Debiutów Europejskich. Jego zdjęcia do filmu "Kierowca dla Wery" można było oglądać w panoramie europejskiej podczas 13. edycji Festiwalu.
Polski autor zdjęć filmowych, urodzony w 1943 roku w Warszawie. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, w tym z twórcami kina moralnego niepokoju. Jest twórcą zdjęć do filmów m.in. Andrzeja Wajdy ("Człowiek z marmuru", "Człowiek z żelaza", "Ziemia obiecana", "Panny z Wilka"), Krzysztofa Kieślowskiego ("Dekalog 2", "Trzy kolory. Biały"), Krzysztofa Zanussiego ("Iluminacja", "Barwy ochronne"). Współpracował także z Larsem von Trierem na planie filmu "Europa". Nagradzany na polskich i światowych festiwalach, m.in. w Gdańsku i Huston, był też dwukrotnie nominowany do Orła - nagrody Polskiej Akademii Filmowej. Zmarł w roku 2008.
Edward Kłosiński znalazł się wśród gości czterech edycji Festiwalu Camerimage. Podczas 5. edycji zasiadał w jury Konkursu Głównego. W 2008 roku jego osiągnięcia zostały uhonorowane Nagrodą Specjalną za Wkład w Rozwój Sztuki Operatorskiej. W tym samym roku odbyła się także retrospektywa prac Edwarda Kłosińskiego.
Austriacka autorka zdjęć filmowych, urodzona w 1972 roku w Schwatz. Absolwentka Filmakademie Baden-Württemberg. Pracowała m.in. przy filmach takich jak "Edukatorzy" Hansa Weingartnera, "Rozkosze Emmy" i "Mój brat, wampir" Svena Taddickena czy "Dzienniki z Poll" Chrisa Krausa. Za ten ostatni film została w 2011 wyróżniona Niemiecką Nagrodą Filmową za najlepsze zdjęcia.
Daniela Knapp była gościem trzech odsłon festiwalu Camerimage. W roku 1999 wraz z Kathinką Minthe otrzymała Brązową Kijankę za etiudę "Counting Sheep" Svena Taddickena. Film "Edukatorzy" z jej zdjęciami oceniany był w Konkursie Głównym w 2004 roku, w ramach przeglądów kina europejskiego można było natomiast zobaczyć jej zdjęcia do "Dzienników z Poll" (2010) i "Rozkoszy Emmy" (2006).
Brytyjski dziennikarz, wydawca i producent. Jest wydawcą i publicystą Promo Magazine oraz serwisu Promonews.tv. Publikuje m.in. w czasopismach Music Week i Televisual. Jest także producentem programów dla stacji MTV2 i C4 documentary. Przewodzi zespołowi przygotowującemu UK Music Video Awards.
David Knight był gościem Festiwalu Camerimage w latach 2010 i 2012. Podczas obydwu wizyt zasiadał w jury Konkursu Wideoklipów.
Brytyjski autor zdjęć filmowych. Laureat nagrody BAFTA za zdjęcia do filmu "The Final Passage" Kevina Halla oraz nagrody na katalońskim festiwalu filmowym za zdjęcia do "Instytutu Benjamenta" braci Quay. Ma w dorobku ponad sześćdziesiąt filmów kinowych i telewizyjnych, a także reklamowych. Pracował również m.in. przy "Stroicielu trzęsień ziemi" braci Quay i "Szymonie Magu" Bena Hopkinsa oraz przy słynnym musicalu "Koty" w reżyserii Davida Malleta.
Nic Knowland uczestniczył w czterech odsłonach Festiwalu Camerimage. W roku 2005 był jednym z jurorów Konkursu Etiud Studenckich. Jego zdjęcia do filmu "Szymon Mag" były oceniane w Konkursie Głównym w roku 1999. Podczas 15. edycji Festiwalu, w ramach pokazów specjalnych, można było zobaczyć film "Instytut Benjamenta" , natomiast "Duet" pokazano w przeglądzie animacji braci Quay.
Polski autor zdjęć filmowych i reżyser, urodzony w 1983 roku. Jego film dokumentalny „21 dni” pokazywany był w ramach Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Młodzi i Film. Z sukcesami pracuje również jako autor zdjęć do wideoklipów.
Damian Kocur gościł na festiwalu Camerimage w 2015 roku. Jego zdjęcia do własnej etiudy „To, czego chcę” zostały wówczas nagrodzone Brązowa Kijanką Konkursu Etiud Studenckich. W tym samym roku w Konkursie Wideoklipów pokazywano teledysk „Pył” grupy Fisz Emade Tworzywo, z jego zdjęciami.
Polski krytyk filmowy, publicysta i wykładowca akademicki. Wieloletni dziennikarz miesięcznika Film, od 1994 roku redaktor naczelny Kina. Autor wielu publikacji z zakresu historii i analizy filmu. Wykłada historię filmu na Uniwersytecie Warszawskim oraz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Przetłumaczył na polski książki m.in. Woody`ego Allena.
Na Festiwalu Camerimage Andrzej Kołodyński gościł w 2010 roku, pełniąc funkcję jurora Konkursu Głównego.
Polski reżyser i scenarzysta urodzony w 1981 roku w Poznaniu. W swoim dorobku ma takie filmy jak "Fajnie, że jesteś", "Oda do radości", "Spływ" oraz "Sala samobójców". W 2004 roku otrzymał w Cannes trzecią Nagrodę Cinefondation za etiudę "Fajnie że jesteś". "Sala samobójców" przyniosła mu Orła w kategorii Odkrycie Roku oraz trzy kolejne nominacje do tej statuetki za Najlepszy film, Najlepszą Reżyserię, Najlepszy Scenariusz. Film został doceniony przez magazyn Film - przyznano mu dwie Złote Kaczki, a na festiwalu Nowe Horyzonty otrzymał nagrodę za Najlepszy Debiut.
Był gościem dwóch edycji festiwalu Camerimage - w 2002 oraz 2003 roku. Za reżyserię filmu "Sala Samobójców" otrzymał w 2011 roku Nagrodę Główną Konkursu Filmów Polskich.
Rosyjski reżyser i scenarzysta, urodzony w 1937 roku w Moskwie. Laureat nagród na festiwalach w Cannes, Wenecji, Karlowych Warach i San Sebastian. Od lat 80. pracuje także w USA. Jako scenarzysta współpracował z Andriejem Tarkowskim przy filmach "Mały marzyciel" i "Andriej Rublow". Jest także autorem scenariuszy do wielu własnych filmów. W jego dorobku znajdują się takie tytuły jak "Syberiada", "Uciekający pociąg", "Cisi ludzie", "Dom wariatów", "Pierwszy nauczyciel", "Tango i Cash" czy "Kochankowie Marii". Uznanie przyniosły mu także adaptacje rosyjskiej literatury, takie jak "Szlacheckie gniazdo" według powieści Iwana Turgieniewa czy "Wujaszek Wania" według dramatu Antona Czechowa.
Andriej Konchalovsky był gościem Festiwalu Camerimage dwukrotnie. W 2005 roku został uhonorowany Nagrodą dla Reżysera o Szczególnej Wrażliwości Wizualnej. Jego film "Dom wariatów" można było zobaczyć w ramach pokazów specjalnych w latach 2002 i 2005.
Polska krytyczka filmowa, eseistka, autorka książek o tematyce filmowej, urodzona w 1935 roku w Warszawie. Była wykładowczynią łódzkiej PWSFTviT w Łodzi. Związana z najbardziej znanymi polskimi czasopismami o tematyce filmowej, takimi jak Film czy Kino. Autorka monografii Federico Felliniego, wywiadu-rzeki z Agnieszką Holland ("Magia i pieniądze", 2002) i wielu innych książek z zakresu historii i poetyki filmu. Posiada swoja gwiazdę w łódzkiej Alei Gwiazd. Zmarła w roku 2011.
Maria Kornatowska uczestniczyła w dziewięciu edycjach Festiwalu Camerimage. Pełniła funkcję jurora Konkursu Głównego w 1998 roku, w tym samym roku oceniała też filmy w Konkursie Etiud Studenckich.
Polska reżyserka i scenarzystka, urodzona w 1972 roku w Olsztynie. Karierę rozpoczęła jako twórczyni programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych. Jest współtwórczynią kilku filmów swojego męża Krzysztofa Krauze, w tym wielokrotnie nagradzanych obrazów "Mój Nikifor" i "Plac Zbawiciela". Joanna Kos-Krauze była gościem festiwalu Camerimage w roku 2006. Wraz z mężem Krzysztofem za film "Plac Zbawiciela" otrzymała wówczas Nagrodę dla Reżysera Najlepszego Filmu Polskiego. W 2005 roku ich film "Mój Nikifor" brał udział w Konkursie Głównym.
Polski autor zdjęć filmowych, reżyser i scenarzysta urodzony w Krakowie w roku 1970. Zadebiutował w 1999 roku kontrowersyjnym filmem dokumentalnym "Takiego pięknego syna urodziłam", który zdobył liczne nagrody na festiwalach w Kazimierzu Dolnym i Krakowie. Za zdjęcia do filmu "Pręgi" Magdaleny Piekorz otrzymał Złote Lwy w Gdyni oraz nominację do Orła. Jest autorem zdjęć do wielu znanych filmów, takich jak "Kochankowie roku tygrysa" i "Uwikłanie" Jacka Bromskiego czy "Senność" Magdaleny Piekorz. Za zdjęcia do filmu "Rewers" Borysa Lankosza otrzymał Złotą Kaczkę i Złote Lwy oraz nominację do Orła.
Marcin Koszałka był gościem pięciu edycji festiwalu Camerimage. W roku 2010 zasiadał w jury Konkursu Filmów Dokumentalnych. Za zdjęcia do filmu "Rewers" uhonorowany został Brązową Żabą w roku 2009. Filmy w jego reżyserii oraz ze zdjęciami jego autorstwa wielokrotnie brały udział w Konkursie Filmów Dokumentalnych oraz Konkursie Filmów Polskich. W 2015 w Konkursie Głównym zaprezentowany został jego pełnometrażowy debiut fabularny - "Czerwony Pająk".
Polski specjalista do spraw marketingu, szkoleniowiec i pisarz. Posiada tytuł doktora Uniwersytetu Gdańskiego. Jest autorem licznych publikacji dotyczących rozwoju firm, marketingu i innowacji w biznesie. Opublikował m.in. książki „Sztuka marketingu” oraz „Sztuka rynkologii”, które szybko weszły do kanonu polskiej literatury z zakresu marketingu i zarządzania rynkiem. Prowadzi liczne wykłady i szkolenia, jest także nagradzanym blogerem i publicystą m.in. magazynu Harward Business Review Polska.
Jacek Kotarbiński był gościem festiwalu Camerimage w 2015 roku. Znalazł się wówczas w gronie jurorów Konkursu Spotów Reklamowych „Fundusze Europejskie w Kadrze”, poprowadził również towarzyszący konkursowi warsztat dotyczący współczesnych narzędzi komunikacji marketingowej.
Estoński autor zdjęć filmowych, urodzony w 1965 roku w Raasiku. Studiował na Uniwersytecie Kinematografii w Moskwie (VGIK). Pracuje przy filmach fabularnych, dokumentalnych i reklamowych. W dorobku mam zdjęcia do takich tytułów jak „1944” Elmo Nuganena czy „Somnambuliczka” Suleva Keedusa. W roku 2015 film Zazy Urushadze „Mandarynki” ze zdjęciami Kotova nominowany był do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, a sam Kotov zdobył za ten obraz nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej.
Rein Kotov po raz pierwszy uczestniczył w festiwalu Camerimage w 2002 roku. Podczas 23. edycji w 2015 roku zasiadał w jury Konkursu Debiutów Operatorskich. Jego zdjęcia można było wówczas podziwiać w „Mandarynkach”, pokazywanych w ramach Przeglądu Kina Estońskiego oraz w „1944”, w Przeglądzie Kina Państw Nadbałtyckich.
Węgierski autor zdjęć filmowych, urodzony w 1933 roku w Cece. Od końca lat 50. mieszkał i tworzył w USA. Zrealizował zdjęcia do kultowych filmów "Easy Rider" Dennisa Hoppera i "Pięć łatwych utworów" Boba Rafelsona. W swoim dorobku ma pracę przy niemal siedemdziesięciu filmach, w tym przy obrazach reżyserów takich jak Robert Altman ("Ten chłodny poranek w parku"), Martin Scorsese ("New York, New York"), Peter Bogdanovich ("Papierowy księżyc"), Hal Ashby ("Szampon"). Jest także autorem zdjęć do słynnych produkcji hollywoodzkich, takich jak "Miss Agent", "Dwa tygodnie na miłość" czy "Mój chłopak się żeni". Zmarł w roku 2007 w Beverly Hills.
László Kovács był gościem ośmiu edycji Festiwalu Camerimage. Kilkakrotnie zasiadał w składzie jury festiwalowych konkursów - Konkursu Głównego (1997, 2004) i Konkursu Etiud Studenckich (2002, 2003, 2004, 2005). Podczas 5. edycji Festiwalu uhonorowano go Złotą Żabą za Całokształt Twórczości. Z tej okazji odbyła się również retrospektywa jego twórczości, podczas której widzowie mogli obejrzeć filmy takie jak "New York, New York", "Szampon", "Pięć łatwych kawałków" czy "Marzyciele, czyli potęga wyobraźni". W czasie swoich pobytów na Festiwalu László Kovács wielokrotnie prowadził warsztaty i seminaria, m.in. warsztaty Panvision w latach 2003 i 2005. Od roku 2007 jego imię nosi Złota Kijanka, główna nagroda w Konkursie Etiud Studenckich.
Polski reżyser, scenarzysta, aktor i dziennikarz, urodzony w 1977 we Wrocławiu. Znany jest jako twórca związany z kinem niezależnym, w którym realizuje się zarówno jako reżyser ("Nie panikuj!", 2007), jak i aktor (m.in. "Ugór", "Krew z nosa" - obie role wyróżnione Nagrodą Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego). Jest także autorem kilku nagradzanych etiud i filmów krótkometrażowych - m.in. "Marco P. i złodzieje rowerów", "Księżycowa rzeka" czy "Opera z mydła". Uznanie i rozgłos przyniósł mu pełnometrażowy film "Dziewczyna z szafy" z 2012 roku, z rolami Magdaleny Różańskiej, Wojciecha Macwaldowskiego i Piotra Głowackiego.
Na Festiwal Camerimage przyjeżdżał początkowo jako dziennikarz. Jako twórca filmowy zadebiutował na Festiwalu w roku 2013, zdobywając, wraz z autorem zdjęć Arkadiuszem Tomiakiem, nagrodę w Konkursie Filmów Polskich.
Polski reżyser i scenarzysta, urodzony w 1953 roku w Warszawie. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Dwukrotny laureat Złotych Lwów, kilkakrotnie nagrodzony Orłem, jest również laureatem festiwali filmowych w Krakowie i Karlowych Warach. Pracował w Studiu Se-ma-for i w Studiu Filmowym im. Karola Irzykowskiego. Do jego najbardziej uznanych filmów należą "Plac Zbawiciela", "Mój Nikifor" (przy współudziale żony, Joanny Kos-Krauze), "Gry uliczne" czy "Dług". Zmarł w roku 2014.
Krzysztof Krauze był gościem Festiwalu Camerimage w 2006 roku. Za film "Plac Zbawiciela" otrzymał wówczas, wraz z żoną Joanną, Nagrodę dla Reżysera Najlepszego Filmu Polskiego. Rok wcześniej w Konkursie Głównym oceniany był ich film "Mój Nikifor".
Duński autor zdjęć filmowych, urodzony w 1962 roku.Pracował przy wielu duńskich filmach fabularnych i produkcjach telewizyjnych. Zrealizował zdjęcia m. in. do filmów Petera Flintha, takich jak "Templariusze. Miłość i krew" czy "Fakir z Bilbao", a także do wyróżnionego m.in. nagrodą BAFTA filmu "Millenium: mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Nielsa Ardena Opleva. Dwukrotnie był nominowany do nagrody Złoty Żuk, jest też laureatem Roberta - nagrody Duńskiej Akademii Filmowej.
Eric Kress gościł na Festiwalu Camerimage dwukrotnie. W roku 2000 został wyróżniony Nagrodą Specjalną Przewodniczącego Komitetu Kinematografii za zdjęcia do filmu "Obok nas". Obraz ten uczestniczył wówczas w Konkursie Głównym. Po raz drugi zdjęcia Kressa rywalizowały o Złotą Żabę w roku 2011. Jury oceniało wtedy jego pracę przy filmie"Nie ma tego złego" Mikkela Munch-Falsa.
Rosyjski autor zdjęć filmowych urodzony w 1967 roku w Moskwie. Współpracował z reżyserem Andriejem Zwiagincewem przy takich filmach jak "Powrót", "Wygnanie", "Elena". Nominowany do nagrody Europejskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy europejski autor zdjęć za film "Wygnanie".
Mikhail Krichman był dotychczas gościem czterech edycji Festiwalu Camerimage. Podczas 11.edycji festiwalu film "Powrót" z jego zdjęciami był pretendentem do Złotej Żaby w Konkursie Głównym. W 2010 roku udało mu się zdobyć Srebrną Żabę za Najlepsze Zdjęcia do filmu "Milczące dusze". Podczas 20. edycji zasiadał w jury Konkursu Etiud Studenckich, a jego zdjęcia do film Andreia Zvyagintseva "Elena" można było zobaczyć w ramach pokazów specjalnych. W roku 2014 został uhonorowany Złotą Żabą w Konkursie Głównym, przyznaną mu za zdjęcia do filmu Andreia Zvyagintseva "Leviatan".
Szwedzki autor zdjęć filmowych, urodzony w Oslo w 1946 roku. Zrealizował zdjęcia do około czterdziestu filmów. Pracował w Skandynawii, Europie wschodniej, Francji, Anglii i USA. Był nominowany do nagrody Da Vinci na festiwalu w Palm Springs. Uznanie przyniosła mu współpraca z norweskimi reżyserami Knutem Erikiem Jensenem ("Burnt by Frost") i Petterem Naessem ("Zaklęte serca"). Krøvel zrealizował zdjęcia do nominowanego do Oscara filmu "Elling" w reżyserii Neassa. Zmarł w roku 2011. Na Festiwalu Camerimage Svein Krøvel gościł w 2004 roku. Był wówczas jednym z jurorów Konkursu Głównego.
Czeski producent filmowy i telewizyjny. Absolwent słynnej czeskiej szkoły FAMU. Jako kierownik produkcji i koproducent pracował przy ponad 50 filmach kręconych w Czechach, w tym również przy takich międzynarodowych produkcjach jak "Mission: Impossible" Briana De Palmy czy "Wieczna miłość" Bernarda Rose`a. Od 2006 roku jest także wykładowcą na Wydziale Produkcji Akademii Filmu i Telewizji w Pisku.
Jaroslav Kučera był gościem Festiwalu Camerimage w 2013 roku. Zasiadał wówczas w jury Konkursu Debiutów Reżyserskich.
Polski specjalista od public relations. Jest PR-owcem pracującym głównie w branży technologicznej, na co dzień związany z agencją Remarkable Ones. Wraz z Robertem Tarnowskim, bazując na swoich doświadczeniach, założyli wspólnie ceniony w branży blog „PR bez krawatów”, adresowany do osób zajmujących się komunikacją – public relations, marketingiem, brandingiem oraz reklamą. Organizowane przez nich spotkania z cyklu „PR bez krawatów” poświęcone są najróżniejszym tematom branżowym: od narzędzi PR, poprzez kampanie społeczne, na PR w technologii skończywszy. Marcin Kuchno był gościem festiwalu Camerimage w roku 2018, jako juror Konkursu Spotów Reklamowych „Fundusze Europejskie w Kadrze”.
Polski autor zdjęć filmowych urodzony w 1958 roku w Bydgoszczy. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Od lat 80. mieszka i pracuje w Holandii. Członek Holenderskiego Stowarzyszenia Operatorów. Pracował dla telewizji holenderskiej, tworząc zdjęcia do seriali i filmów reklamowych. Zrealizował również zdjęcia do wielu filmów fabularnych. Współpracował z reżyserami takimi jak Ben Sombogaard ("Isabelle", "Bridge Flight", "Bliźniaczki"), Dick Mass ("Quiz"), Wiesław Saniewski ("Wygrany") czy Ralph Zieman ("Opiekun"). Za zdjęcia do filmu "Wygrany" był w 2011 roku nominowany do Złotej Kaczki.
Piotr Kukla uczestniczył dotychczas w pięciu edycjach Festiwalu Camerimage. W roku 2006 zasiadał w jury Konkursu Debiutów Europejskich. Funkcję jurora pełnił ponownie w 2013 roku, oceniając filmy w Konkursie Debiutów Operatorskich. W roku 2003 jego zdjęcia do filmu "Bliźniaczki" nagrodzone zostały Srebrną Żabą. W Konkursie Głównym w roku 2009 oceniany był natomiast film "Bridge Flight". Filmy ze zdjęciami Kukli można było oglądać w ramach cyklu panorama światowa - podczas 9. edycji był to "Opiekun", a podczas 18. edycji - "Burza" Sombogaarda.
Macedoński redaktor, krytyk filmowy, publicysta. Przez wiele lat pracował w macedońskiej rozgłośni telewizyjno-radiowej MRTV. Jest wieloletnim dyrektorem artystycznym i selekcjonerem Konkursu Głównego Międzynarodowego Festiwalu Operatorów Filmowych „Braci Manaki” w macedońskiej Bitoli. Wcześniej pracował dla wydawanych w byłej Jugosławii wiodących magazynów o tematyce filmowej: „Sineast”, „Film Culture” oraz „Filmograf”. Współtworzył m.in. Festiwal Filmów Europejskich CineDays oraz Festiwal Filmów Animowanych Animax w Skopje. Współautor książki pt. Rain-The World Media poświęconej Milcho Manchevskiemu i jego słynnemu filmowi Before the Rain. Pracował w jurorskich składach ponad 25 najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Jest członkiem FIPRESCI oraz Federacji Krytyków Filmowych z Europy i basenu Morza Śródziemnego, FEDEORA. Blagoja Kunovski był gościem festiwalu Camerimage w roku 2018. Zasiadał wówczas w jury FIPRESCI.
Amerykańska autorka zdjęć filmowych, dokumentalistka i reżyserka, urodzona w 1959 roku w New Jersey. Członkini ASC. Uznanie zdobyła pracując zarówno przy filmach dokumentalnych, jak i fabułach. W 2009 roku wraz z Thavisoukiem Phrasavathem była nominowana do Oscara za pełnometrażowy film dokumentalny „Zdrada”. Jako autorka zdjęć pracowała również przy wielu cenionych filmach fabularnych, takich jak „Zakochany bez pamięci” Michela Gondry`ego czy „A Little Chaos” Alana Rickmana.
Ellen Kuras była dotychczas gościem czterech edycji festiwalu Camerimage. W 2008 roku, w ramach Pokazów Specialnych, zaprezentowała publiczności swój dokument „Zdrada”. „A Little Chaos” z jej zdjęciami prezentowany był przez reżysera Alana Rickmana podczas 22. edycji festiwalu. W roku 2015 Ellen zasiadała w jury Konkursu Etiud Studenckich oraz jury Konkursu Wideoklipów.
Serbski reżyser i scenarzysta, urodzony w 1954 roku w Sarajewie. Jeden z najbardziej cenionych współczesnych reżyserów europejskich. Międzynarodowe uznanie zyskał takimi filmami jak "Czy pamiętasz Doly Bell?", "Ojciec w podróży służbowej", "Czas Cyganów", "Arizona Dream", "Underground" czy "Czarny kot, biały kot". Laureat nagród na festiwalach Wenecji, Berlinie i Cannes. W 1986 jego film "Ojciec w podróży służbowej" był nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Emir Kusturica był gościem festiwalu Camerimage w 1999 roku. W Konkursie Głównym w 1995 roku oceniany był jego film "Underground".
Polski reżyser i scenarzysta, urodzony w 1929 roku w Szopienicach. Laureat Złotych Lwów, Złotej Kaczki i nagrody jury na festiwalu w Karlowych Warach, był także nominowany do Złotej Palmy w Cannes (za film "Perła w koronie"). Ma w dorobku ponad dwadzieścia filmów, jest także autorem kilku spektakli Teatru Telewizji. Debiutował w 1958 roku filmem "Krzyż walecznych". W swojej twórczości często powraca do problemów Śląska, tak jak w tzw. "trylogii śląskiej", w której skład wchodzą filmy "Sól ziemi czarnej", "Perła w koronie" i "Paciorki jednego różańca". Jest również autorem takich obrazów jak "Pułkownik Kwiatkowski", "Znikąd donikąd", "Na straży swej stać będę" czy "Linia". Był także posłem na sejm i senatorem, w roku 1975 został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Kazimierz Kutz uczestniczył w Festiwalu Camerimage w roku 2005. Wraz z Wiesławem Zdortem odebrał wówczas Nagrodę dla Duetu Reżyser-Operator. Jego film "Nikt nie woła" pokazano w 2007 roku w ramach projektu "50 lat Polskiej Szkoły Filmowej".
W latach 2002-2011 był dyrektorem programowym festiwalu Tribeca. Pomysłodawca inicjatywy Tribeca All Access, która rozwija relacje między niezależnymi twórcami filmowymi z USA, Kanady, Australii oraz Wielkiej Brytanii.
Na Festiwalu Camerimage gościł trzykrotnie - w 2010, 2011 oraz 2012 roku. Podczas 18. edycji zasiadał w Jury Konkursu Etiud Studenckich, rok później - Konkursu Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych, a w 2012 - Konkursu Debiutów Reżyserskich. Podczas 20. edycji był także jednym z ekspertów programu Talent Demo.
PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY
WSPÓŁFINANSOWANIE: MINISTER KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO, MIASTO TORUŃ ORAZ WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej
OK