PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY
WSPÓŁFINANSOWANIE: MINISTER KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO, MIASTO TORUŃ ORAZ WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
24/11/17
CAMERIMAGE WINNERS SHOW W KINIE ATLANTIC - 25 I 26 LISTOPADA
W dniach 25 i 26 listopada Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE oraz KINO ATLANTIC zapraszają warszawską publiczność na serię filmowych spotkań z najbardziej uznanymi obrazami 25. edycji Festiwalu. W ramach Camerimage Winners Show 2017 będziecie mogli zobaczyć przedpremierowo film „Dusza i ciało” (Złota Żaba), „Niemiłość” (Srebrna Żaba), „Zabicie świętego Jelenia” (Pokaz specjalny: Współczesne kino światowe) oraz „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” (Najlepszy debiut reżyserski). Dodatkowo przed wybranymi tytułami wyświetlone będą etiudy.
Szczegółowy repertuar:
25 listopada godz. 13:40
Złota Żaba: Dusza i ciało
zdj. Máté Herbai | reż. Ildikó Enyedi | dystrybutor: Aurora Films
Przed filmem pokażemy:
Nagroda Studencka im. Laszlo Kovacsa - Złota Kijanka: All of Us
zdj. Felix Striegel | reż. Katja Benrath | szkoła: Hamburg Media School (HMS)
25 listopada godz. 12:10
Najlepszy debiut reżyserski: Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
zdj. Niels Thastum | reż. Janus Metz | dystrybutor: Best Film
Przed filmem pokażemy:
Srebrna Kijanka: Across the Street
zdj. Tom Durand | reż. Jeanne Privat | szkoła: Institut National Superieur des Arts du Spectacle et des Techniques de Diffusion (INSAS)
26 listopada godz. 13:15
Srebrna Żaba: Niemiłość
zdj. Michaił Kriczman | reż. Andriej Zwiagincew | dystrybutor: Against Gravity
Przed filmem pokażemy:
Brązowa Kijanka: Rocco
zdj. Martín Urrea | reż. Gerard Nogueira | szkoła: Escola Superior de Cinema i Audiovisuals de Catalunya (ESCAC)
26 listopada godz. 16:00
Współczesne kino światowe: Zabicie świętego Jelenia
zdj: Thimios Bakatakis | reż: Yorgos Lanthimos | dystrybutor: Monolith Films
Ceny biletów:
Na filmy przedpremierowe (Dusza i Ciało, Niemiłość oraz Zabicie świętego Jelenia)
31 zł - normalny, 25 zł - ulgowy (Karta Kinomana, studenci, seniorzy)
Na film "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” - ceny z cennika
DUSZA I CIAŁO
Wypełniona każdego dnia zwierzęcą posoką rzeźnia jest jednym z ostatnich miejsc, w których dwójka życiowych wrażliwców mogłaby nawiązać intymne relacje. A jednak właśnie w rzeźni, pośród rutynowego krojenia jeszcze niedawno żywych krów na kawałki jakościowego mięsa, Endre and Mária odnajdują w sobie bratnie dusze. On pełni funkcję kierowniczą i jest zdystansowanym wobec otaczającej rzeczywistości mężczyzną w średnim wieku z niedowładem ręki. Ona, znacznie od niego młodsza, chorobliwie nieśmiała i niepotrafiąca radzić sobie z zawiłościami świata zewnętrznego, rozpoczyna pracę w rzeźni jako kontrolerka jakości. Z początku łączy ich to, że każdej nocy śnią ten sam sen, w którym są jeleniem i łanią biegającymi wolno po zaśnieżonym lesie. Z czasem odkrywają, że mogą ofiarować sobie o wiele więcej za dnia. Pytanie tylko czy będą w stanie przełożyć delikatną, powstałą na bazie efemerycznego marzenia więź na fizyczną relację w świecie, którym rządzi cielesność i seksualna gratyfikacja?
BORG/MCENROE. MIĘDZY ODWAGĄ A SZALEŃSTWEM
Pod koniec lat 70. Szwed Björn Borg znajdował się na samym szczycie świata zawodowego tenisa. Spokojny, opanowany, metodyczny, perfekcyjnie przygotowany, pokonywał przeciwników jednego po drugim. I z każdym kolejnym zwycięstwem, szczególnie na Wimbledonie, który wygrał cztery razy z rzędu, odczuwał coraz bardziej społeczną presję bycia najlepszym. Kilka lat od niego młodszy Amerykanin John McEnroe był w świecie tenisa odpowiednikiem gwiazdy rocka. Krewki, spontaniczny, zadziorny, nierzadko wulgarny, istny enfant terrible, którego widownia kochała nienawidzić. Gdy próbował walczyć ze swym wizerunkiem, wychodził na tym jeszcze gorzej. Zanim spotkali się na korcie w finale Wimbledonu w 1980 roku, uznawanym za jedno z najbardziej emocjonujących spotkań w historii tenisa, musieli najpierw zmierzyć się z wewnętrznymi demonami oraz pokonać wszelkie zewnętrzne przeszkody. Film opowiada o najważniejszych wydarzeniach w życiu obu sportowców, które doprowadziły ich do pamiętnego finału.
NIEMIŁOŚĆ
Alosza ma dwanaście lat, mieszka w ładnym, dużym mieszkaniu na obrzeżach Moskwy, chodzi do porządnej szkoły. Zaczyna wprawdzie przechodzić okres nastoletniego buntu, ale to przecież u chłopaka w jego wieku naturalne. Aloszy brakuje w życiu tylko jednego: miłości. Jego rodzice już od jakiegoś czasu nie potrafią na siebie patrzeć. Kłócą się przy każdej możliwej okazji, między innymi o to, kto wychowa syna po rozwodzie. Niby oboje go kochają, ale żadne z nich go nie chce w nowym życiu. On ma młodszą partnerkę, na dodatek w zaawansowanej ciąży, a także mieszkanie, w którym pragnie uwić sobie nowe gniazdko. Ona spotyka się ze starszym mężczyzną, który ma jeszcze większe lokum i wydaje się zapewniać jej wszystko, czego potrzebuje. Patowy stan przerywa niespodziewane zniknięcie Aloszy, który wyszedł pewnego dnia z domu i już nie wrócił. Uciekł? Został porwany? Zamordowany? Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, a byli małżonkowie zaczynają rozumieć co być może już bezpowrotnie utracili.
ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA
Nowy film jednego z najbardziej oryginalnych, kontrowersyjnych i utalentowanych współczesnych reżyserów, twórcy filmów Kieł (nominacja do Oscara® dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego) i Lobster (nominacja do Oscara® za najlepszy scenariusz oryginalny).
Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone we wciskającej w fotel opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn.
Mroczny thriller, pełen napięcia na granicy szaleństwa i klaustrofobicznego poczucia zagrożenia, ale też z elementami diabolicznego poczucia humoru.
PATRONAT HONOROWY PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY
WSPÓŁFINANSOWANIE: MINISTER KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO, MIASTO TORUŃ ORAZ WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej
OK