KONKURS GŁÓWNY, KONKURS FILMÓW POLSKICH, KONKURSY DEBIUTÓW FILMOWYCH

Termin zgłoszeń: 31 maja 2017 (bez opłat) /// 30 czerwca 2017 (opłata 200zł)
 
 Konkurs Główny istnieje od pierwszej edycji Festiwalu czyli od 1993 roku. Od początku ideą konkursu jest prezentacja filmów fabularnych, w których obraz spełnia szczególną rolę w opowiadaniu historii. Wizualna wartość tych filmów wynika z kreatywnej współpracy reżysera i autora zdjęć oraz niezwykłej wrażliwości twórcy obrazu. Konkurs zwraca uwagę na ogromny wkład autora zdjęć w dzieło filmowe. 
 
• Konkurs Filmów Polskich prezentuje polskie filmy wyprodukowane w ciągu ostatniego roku. Twórcy mają okazję przekonać się, jak odbierane są ich dzieła przez zagranicznych znawców sztuki filmowej, a także międzynarodową publiczność Festiwalu. Filmy oceniane będą przez Jury składające się z uznanych twórców filmowych z całego świata, a film uznany za najlepszy otrzymuje nagrodę, która zostaje wręczona reżyserowi oraz autorowi zdjęć.
 
 Konkursy Debiutów Filmowych zostały zainicjowane w roku 2010 jako konsekwencja coraz większego otwarcia na wartych uwagi młodych twórców i kreowane przez nich nowe filmowe zjawiska. W ramach Festiwalu organizowane są dwa niezależne konkursy: Konkurs Debiutów Operatorskich i Konkurs Debiutów Reżyserskich. Pod uwagę brany jest pierwszy lub drugi pełnometrażowy (ponad 60 min) film reżysera lub autora zdjęć.
 
 

KONKURS ETIUD STUDENCKICH

Termin zgłoszeń: 31 lipca 2017
 
Konkurs Etiud Studenckich powstał w 1997 roku. Jego celem jest wspieranie rozwoju młodych adeptów sztuki filmowej oraz możliwość konfrontacji dokonań studentów z różnych stron świata. Podczas Festiwalu, międzynarodowe Jury złożone z uznanych twórców z branży filmowej oraz innych przedstawicieli świata sztuki i kultury wyłania zwycięzców. Autor najlepszych zdjęć do filmu otrzymuje Studencką Nagrodę im. Laszlo Kovacsa - Złotą Kijankę. Pozostałe nagrody to Srebrna i Brązowa Kijanka.
 
 
 

KONKURSY FILMÓW DOKUMENTALNYCH

Termin zgłoszeń: 30 czerwca 2017
 
Celem Konkursów Filmów Dokumentalnych jest docenienie filmu dokumentalnego jako twórczej interpretacji rzeczywistości. Kładąc nacisk na wizualną i estetyczną stronę dzieła eksperci oceniają najlepsze osiągnięcia w sztuce obrazu filmowego, przyznając nagrody najlepszym autorom zdjęć filmów dokumentalnych zakwalifikowanych do konkursów. 
 
 
 

KONKURS WIDEOKLIPÓW

Termin zgłoszeń: 31 lipca 2017 
 
Wideoklipy stanowią integralny element ewolucji filmu we wszystkich jego odmianach. To wyjątkowe a zarazem niezmiernie popularne połączenie muzyki i filmu daje często rezultaty na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Celem Konkursu Wideoklipów jest docenienie teledysków jako formy twórczości filmowej będącej polem dla eksperymentów i innowacji tak ważnych w sztuce filmowej. Najlepsze osiągnięcia w tej dziedzinie są oceniane przez Jury Konkursu ze szczególnym uwzględnieniem walorów wizualnych. 
 
 
 

KONKURS PILOTÓW SERIALI "FIRST LOOK"

Termin zgłoszeń: 31 lipca 2017 
 
Nowa sekcja festiwalowa stworzona z myślą o twórcach związanych z branżą telewizyjną. W konkursie oceniane są piloty/pierwsze odcinki seriali telewizyjnych. Gatunek ten zyskuje na popularności i rozwija się dynamicznie. Dzięki zaangażowaniu wielu uznanych twórców filmowych możemy oglądać seriale nie tylko zaawansowane technologicznie, ale przede wszystkim o coraz większych walorach artystycznych. Festiwal Camerimage, doceniając rozwój branży telewizyjnej daje jej możliwość zaprezentowania swoich najlepszych dokonań międzynarodowej publiczności i profesjonalnemu jury.