Talent Demo
 
24. Festiwal Camerimage kontynuować będzie swój filmowy program edukacyjny Talent Demo. Inicjatywa ta jest skierowana przede wszystkim do studentów szkół filmowych i artystycznych oraz niezależnych twórców, którzy otrzymają niepowtarzalną szansę zaprezentowania swojej pracy i pomysłów ekspertom z różnych obszarów branży filmowej: autorom zdjęć, reżyserom, producentom, dystrybutorom, agentom i innym.

Wybór uczestników Talent Demo zostanie dokonany na podstawie zgłoszeń nadesłanych do organizatorów festiwalu. Program jest okazją zarówno do przedstawienia swoich projektów profesjonalistom z branży filmowej, jak i omówienia dalszej drogi kariery.

W zeszłym roku w skład naszego zespołu ekspertów Talent Demo weszli następujący uznani profesjonaliści: ANN MURPHY (talent agent), BORIS AUSSERER (producent), MICHAEL HOFFMAN (reżyser), JOHN SEALE (autor zdjęć), OLIVER STAPLETON (autor zdjęć), MICHAEL TRONICK (montażysta).
  
 
 
 
 
 
Poznajcie tegorocznych ekspertów Talent Demo!
 
Zaproszenie do tegorocznej edycji programu konsultacyjnego Talent Demo przyjęło grono wybitnych ekspertów:
Michael Apted, Robert Arareklian, Dorota Chamczyk, Mike Figgis, Jacqueline B. Frost,  Oliver Stapleton oraz Jos Stelling. 
 
Uczestnicy programu, studenci i młodzi filmowcy, będą mogli skonsultować swoje projekty i zaplanować rozwój swojej kariery. 
 
 
 
Jeśli zastanawiacie się czym jest Talent Demo – zapraszamy na pokazy specjalne Talent Demo Showcase oraz spotkanie z Oliverem Stapletonem. 

 Wszelkie pytania prosimy kierować do Agnieszki Maciesowicz agnieszka.m@camerimage.pl
 
 
 
 
Montażysta Michael Tronick i Arturo Almanza, jeden z uczestników Talent Demo 2015.
fot. Ewelina Kamińska
 
„Camerimage i Talent Demo to świetne doświadczenie, które otworzyło mnie na nowe rzeczy. Spotkanie z filmowcami z całego świata przekonało mnie, by iść do przodu, nie poddawać się na tej długiej drodze do skończenia filmu. Poczułem prawdziwe braterstwo wśród filmowców, co w dzisiejszych czasach, gdy świat jest rozdarty pomiędzy granicami i różnicami kulturowymi, jest szczególnie ważne”
Arturo Almanza, jeden z uczestników Talent Demo 2015