TALENT DEMO SHOWCASE 2016
 
 
„Co zrobić dalej?”, takie właśnie pytanie często zadają sobie uczestnicy Talent Demo. Odpowiedź na to, zdawałoby się banalne pytanie, może zmienić nie tylko podejście do omawianego projektu. Spotkania z ekspertami Talent Demo dla wielu z was stanowią niezwykłą inspirację. Z tym większą radością zapraszamy na pokaz trzech filmów, których autorzy uczestniczyli w programie Talent Demo!

Po projekcji spotkanie z Oliverem Stapletonem.
 
 
 
Back and Forward INC.
Reżyseria i zdjęcia: Martin Demmer
Czas trwania: 13:42 min
Rok produkcji: 2014
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bycie dobrym już nie wystarczy! Back and Forward INC. to firma prowadząca działalność w bliżej nieokreślonej przyszłości, w opowieści science fiction o programie budowania nowoczesnego społeczeństwa, w którym nikt nie musi się już obawiać syndromu wypalenia zawodowego.
 


Zawód: Marzyciel
Reżyseria: Katarzyna Sawicka
Zdjęcia: Michał Dymek, Tomasz Wierzbicki
Czas trwania: 12:00 min
Rok produkcji: 2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Trzydziestu młodych ludzi wychowanych w różnych krajach, tradycjach i religiach, zostało zapytanych o ich plany na przyszłość. W minimalistycznych kadrach filmu, strach przed widmem wojny miesza się z obawami o realizację odważnych marzeń i wiarę w to, że wszystko się ułoży. Warto przekonać się, czy wykonywany przez bohaterów zawód zmienia perspektywę na otaczającą nas rzeczywistość, oraz samemu zderzyć się z zadawanymi pytaniami.
 
 
 
Pobocze
Reżyseria: Julia Sokolnicka
Zdjęcia: Mateusz Wołoczko
Czas trwania: 17:00 min
Rok produkcji: 2015
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prowincjonalna Polska widziana z wnętrza samochodu. Film składa się z wywiadów z kierowcami przemierzającymi miasta, miasteczka i wsie w całym kraju. Każdemu z nich leżą na sercu rozmaite troski, jednak wszyscy trwają za kierownicą swojego auta. Niektórzy z nich pracują w drodze, co nie przeszkadza im snuć refleksji o sytuacji politycznej czy naturze innych ludzi. A w tle osobliwa brzydota przydrożnego krajobrazu, terroryzowanego eklektycznym stylem domów i billboardów.