SPOTKANIA, WARSZTATY, SEMINARIA
 
Poniżej znajduje się pełna lista warsztatów, seminariów, dyskusji i spotkań. Zapraszamy!
Wersja polska dostępna będzie już wkrótce.

 

NIEDZIELA, 13 listopada

10:00, Dom Towarowy „Jedynak”, ul. Gdańska 15 
Warsztat praktyczny Digital Sputnik (całodzienne wydarzenie; rejestracja: workshop@digitalsputnik.com)
 
12:15 – projekcja, 13:15 – spotkanie; Multikino 6
Spotkanie z autorami zdjęć Chayse Irvin i Malik Sayeed po projekcji “LEMONADE”
 
14:15 – projekcja, 16:45 – spotkanie, Centrum konferencyjne Opera Nova, trzecie piętro, sala konferencyjna
Spotkanie z producentem Robertem Lantosem po projekcji filmu „Barney’s Version”
 
14:45, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Seminarium FilmLight: Kolor – od planu do ekranu
 
17:00, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Prezentacja Carl Zeiss: „Ruchoma kamera”, prowadzi Adi Geisegger
 
19:00 – projekcja, 20:15 – spotkanie, Opera Nova, Sala dokumentalna
Spotkanie z twórcami po projekcji filmu „Andrzej Wajda: Moje inspiracje”
 
19:15, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Seminarium Jacka Laskusa: Program szkolenia operatorów AFI
 
 

PONIEDZIAŁEK, 14 listopada

11:00, Centrum warsztatów - Wyższa Szkoła Gospodarki, budynek M
Warsztat Canon
 
12:00, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Seminarium Technicolor
 
12:45, MCK Kino Orzeł
Seminarium Steve Yedlina: O przetwarzaniu obrazu i przygotowaniu do wyświetlania w wysokiej rozdzielczości
 
14:00, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Prezentacja Carbon Studio: Przygody Alicji w krainie VR
 
15:00, MCK Kino Orzeł
Experience the Panavision Millennium DXL system. 
 
16:30, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Vittorio Storaro: Seminarium na temat filmowania techniką cyfrową
 
16:30, Multikino 6
Seminarium Gábora Szabó: Rozwój ruchu kamery w filmie i wprowadzenie go do dzisiejszego języka filmowego
 
17:15, MCK Kino Orzeł
Warsztat Panasonic: AFC francuscy operatorzy filmowi – Warsztat doświadczenia VariCam
 
19:30 – projekcja, 22:10 – spotkanie, MCK Kino Orzeł
PSC & FILMPRO: projekcja filmu „Na srebrnym globie” i wykład mistrzowski „Tworzenie nowych światów” – spotkanie z Andrzejem Jaroszewiczem
 
19:45, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Seminarium ARRI Academy: Nowe wyzwania dla operatorów – HDR i praca nad przestrzenią barw w ALEXA SXT i ALEXA Mini
 
20:15 – projekcja, 21:45 – spotkanie; Opera Nova, sala projekcyjna filmów dokumentalnych
Spotkanie z autorem zdjęć filmowych Jayem Rosenblattem po retrospektywie jego filmów
 
 
 

WTOREK, 15 listopada

11:00, MCK Kino Orzeł
Warsztat Panavision: Wykład mistrzowski Michaela Chapmana, A.S.C., moderator Benjamin B
 
13:00, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Prezentacja Carl Zeiss: „Jak kręcić w świetle zastanym”, prowadzi Adi Geisegger
 
14:00 – Talent Demo Showcase, 15:15 – spotkanie; Multikino 7
Spotkanie z autorem zdjęć filmowych Oliverem Stapletonem po Talent Demo Showcase
 
14:00, MCK Kino Orzeł
Warsztat Panavision „Anatomia obiektywów filmowych” z Danem Sasaki, moderator Benjamin B
 
14:30, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
FILMPRO SMPTE: 100 lat Stowarzyszenia Inżynierów Filmowych i Telewizyjnych (SMPTE)
 
16:30, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Seminarium Canon
 
17:00, MCK Kino Orzeł
Experience the Panavision Millennium DXL system. 
 
17:30, Centrum konferencyjne Opera Nova, trzecie piętro, sala konferencyjna 
Spotkanie z reżyserem Michaelem Aptedem
 
18:30, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Seminarium CW SONDEROPTIC, moderator Michael Seresin
 
19:00, MCK Kino Orzeł
Panel dyskusyjny dotyczący „Legend Polskich” połączony ze specjalnym pokazem filmu „Operacja Bazyliszek”.
Goście: Tomasz Bagiński, Anna Iller, Olaf Lubaszenko, Piotr Machalica, Tomek Suwalski
 
 

ŚRODA, 16 listopada

11:30, Centrum warsztatów - Wyższa Szkoła Gospodarki, budynek M
Warsztaty ARRI Academy: Innowacja i kreatywność we współczesnym filmie akcji, Stephen F. Windon, ACS, ASC i Marc Spicer, ACS, z pomocą asystenta kamery Joego Martineza
 
12:45, MCK Kino Orzeł
AFC Master Class Abramowicz – Durand – Lacourbas, moderator Benjamin B
 
13:00, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Seminarium Macieja Gliwy
 
15:00 – screening, 17:00 – meeting; Multikino Screening Room 6
Spotkanie z autorem zdjęć filmowych Michaelem Chapmanem po projekcji filmu “Raging Bull”
 
15:00, MCK Kino Orzeł
Experience the Panavision Millennium DXL system. 
 
15:30, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna 
ASC & IMAGO: Znaczenie współpracy międzynarodowej
Napoje i poczęstunek podczas konferencji ASC/IMAGO sponsorowane przez RED
 
17:00, MCK Kino Orzeł
Seminarium Kodak: Filmuj na filmie
 
17:30, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
PSC & FILMPRO & ŁÓDŹ FILM SCHOOL – W hołdzie Krzysztofowi Ptakowi, PSC
 
17:45, Opera Nova, Główna sala projekcyjna
Prezentacja ARRI Big Screen Experience
 
18:00, Multikino 10
W hołdzie Vilmosowi Zsigmondowi, ASC, prezentuje Stephen Pizzello, moderator Benjamin B
 
20:00 – projekcja, 21:30 – spotkanie; Opera Nova, sala dokumentalnych
Spotkanie z Jayem Rosenblattem po retrospektywie jego filmów
 
21:00 – projekcja, 22:00 – spotkanie; Multikino 10
Spotkanie z autorem zdjęć filmowych Steve Annisem po projekcji „The Odyssey”, moderator David Knight z Promo News
 
 

CZWARTEK, 17 listopada

10:00, Holiday Inn Hotel, sala konferencyjna
XII Forum prawnicze (po polsku)
 
11:30, Centrum warsztatów - Wyższa Szkoła Gospodarki, budynek M
Warsztat ARRI Academy: Odważna kinematografia naszych czasów, Paul Cameron, ASC i asystent Joe Martinez
 
11:30, Multikino 7
Warsztaty towarzyszące konkursowi spotów reklamowych „Fundusze europejskie w kadrze”
Magdalena Daniłoś: Video marketing – Skuteczna komunikacja funduszy europejskich
Filip Nocny: Content marketing w promocji funduszy UE (po polsku)
 
15:00, MCK Kino Orzeł
Experience the Panavision Millennium DXL system. 
 
16:30, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Seminarium Bonnie Voland "Don't Sell Yourself Short"
 
17:15, MCK Kino Orzeł
Seminarium Panasonic: Doświadczenie VariCam: HDR I zarządzanie kolorami
 
20:15, Centrum konferencyjne Opera Nova, trzecie piętro, sala konferencyjna
Spotkanie z nominowanymi w konkursie wideoklipów
 
20:30, MCK Kino Orzeł
Zauroczeni Kieślowskim – Kino Polska TV rozmawia z uczestnikami festiwalu
 
21:00, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Daj się zauważyć jako zawodowy twórca filmowy! – Panel dyskusyjny dla młodych talentów z udziałem doświadczonych agentów
 
 

PIĄTEK, 18 listopada

9:00, Holiday Inn Hotel, Sala konferencyjna
Warsztaty towarzyszące konkursowi spotów reklamowych „Fundusze europejskie w kadrze”
Klaudia Tolman-Ryslicielka®: Warsztat z myślenia wizualnego dla pracowników urzędów marszałkowskich (warsztat zamknięty, po polsku)
 
12:00, MCK Kino Orzeł
Wykład mistrzowski z Natashą Braier, ADF na temat filmu „The Neon Demon”, moderuje Claire Pijman, NSC
 
13:30, Centrum konferencyjne Opera Nova, sala seminaryjna, pierwsze piętro
Seminarium HAWK z Markusem Fördererem, BVK
 
14:15, Centrum warsztatów - Wyższa Szkoła Gospodarki, budynek M
IMAGO: Warsztat z operatorką i specjalistką od stereoskopii Jannicke Mikkelsen na temat koncertu Queen w Barcelonie
 
14:30, MCK Kino Orzeł
Getting Older & Being Younger (Im starsi, tym młodsi): Dyskusja panelowa z Chrisem Doyle, Edem Lachmanem, Anthonym Dod Mantle
 
15:30, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Spotkanie z Anją Rubik i Mary Komasą
 
17:30, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
BVK – PSC Panel dla autorów zdjęć filmowych: Ulepszanie strategii komunikacji zawodowej
 
18:30, MCK Kino Orzeł
Forum na temat różnorodności w branży operatorskiej. Dyskusja panelowa „Co działa”, moderuje Elen Lotman, ESC
 
19:30, Centrum konferencyjne Opera Nova, pierwsze piętro, sala seminaryjna
Spotkanie ze scenografem Dennisem Gassnerem 
 
20:30, Opera Nova Documentary Screening Room
BMW zaprasza: "Droga do mistrzostwa"
 
22:00, Centrum konferencyjne Opera Nova, trzecie piętro, sala konferencyjna
Spotkanie z reżyserem Atomem Egoyanem i autorem zdjęć filmowych Paulem Sarossy