SKŁADY JURY CAMERIMAGE 2016

Konkurs Główny

 

Sir Alan Parker – Przewodniczący Jury (reżyser, scenarzysta; Midnight Express, Ściana, Harry Angel)
 
Michael Barrett (autor zdjęć; Kiss Kiss Bang Bang, Bobby, Ted)
 
Neil Corbould (koordynator ds. efektów specjalnych; Szeregowiec Ryan, Gladiator, Grawitacja)

Michael Seresin (autor zdjęć; Życie za życieHarry Potter i więzień Azkabanu, Ewolucja planety małp)

Gérard Simon (autor zdjęć; Lautrec, Król tańczy, Przepis na miłość)

Oliver Stapleton (autor zdjęć; Czas przemian, Wbrew regułom, Ned Kelly)

Robert D. Yeoman (autor zdjęć; Genialny klan, Druhny, Grand Budapest Hotel)



Konkurs Filmów Polskich



Jos Stelling – Przewodniczący Jury (reżyser; Iluzjonista, Latający Holender, The Girl and Death)
 
Ross Emery (autor zdjęć; Wolverine, Dawca pamięci, Złota dama)
 
Larry Fong (autor zdjęć; 300, Iluzja, Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości)

Laurel Saint-Pierre (dyrektor wystaw na MFF w Toronto)

Marcel Zyskind (autor zdjęć; Mamut, Morderca we mnie, Rozgrywka)



Konkurs Etiud Studenckich



Michael Apted – Przewodniczący Jury (reżyser, scenarzysta; Córka górnika, Goryle we mgle, Świat to za mało)

Muriel Aboulrouss (autorka zdjęć; Life After Death, Kamal Joumblatt, Witness and Martyr, American Caravan)
 
Jacqueline B. Frost (autorka zdjęć; Naked Under Leather, Who We Are, Itali-Ana, Mendieta in Rome)

Roberto Schaefer (autor zdjęć; Marzyciel, 007 Quantum of Solace, Miles Davis i ja)
 
Bonnie Voland (IM Global, Head of Worldwide Marketing & Publicity)



Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych



Terry Sanders (reżyser, producent; Legenda Marilyn Monroe, Maya Lin: A Strong Clear Vision, Fighting for Life)

Louis-Philippe Cappelle (autor zdjęć; Juste une question d'amour, Czarna noc 17 października 1961, Divorce et fiançailles)
 
Larry Grobel (dziennikarz, pisarz; Zmartwychwstanie Laytona Crossa, Marlon Brando o sobie samym)

Hans Albrecht Lusznat (autor zdjęć; The Farmer and His Prince, Body and Brain, Final Traces of the Abstract Expressionists)

Monika Pawluczuk (reżyserka; To ty się zmień, Kiedy będę ptakiem, Koniec świata)



Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych



Jay Rosenblatt (reżyser, producent, montażysta; Ludzkie bestie, Ból po utraconej nodze, W mroku)
 
Christian Frei (reżyser, producent, montażysta; Fotograf wojenny, Kosmiczni turyści, Bezsenność w Nowym Jorku)

Marcin Koszałka (autor zdjęć, reżyser; Rewers, Deklaracja nieśmiertelności, Czerwony pająk)

Suki Medenčević (autor zdjęć; Historia Studia Pixar, Moja niewidzialna siostra,The Imagineering Story)

Wolfgang Thaler (autor zdjęć; Chwała dziwkom, Raj: miłość, Theeb)



Konkurs Wideoklipów



Mike Figgis – Przewodniczący Jury (reżyser, scenarzysta; Zostawić Las Vegas, Namiętność panny Julity, Timecode)
 
Simon Duggan (autor zdjęć; Ja, robot, Wielki Gatsby, Przełęcz ocalonych)
 
Larry Fong (autor zdjęć; 300, Iluzja, Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości)

David Knight (dziennikarz, krytyk, publicysta)

John Perez (autor zdjęć; Womans Worth Alicii Keys, Viva la Vida Coldplay, Empire State of Mind Jaya Z i Alicii Keys)



Konkurs Debiutów Reżyserskich



Anthony Dod Mantle – Przewodniczący Jury (autor zdjęć; Festen, Slumdog. Milioner z ulicy, Wyścig)

Andrzej Haliński (scenograf: Ogniem i mieczem, Aryjska para, 1920 Bitwa Warszawska)

Tuomo Hutri (autor zdjęć; Przybysz, Listy do Ojca Jakuba, Szermierz)

Anthony Pierce-Roberts (autor zdjęć; Pokój z widokiem, Powrót do Howards End, Okruchy dnia)
 
Małgorzata Zajączkowska (aktorka; Danton, Strzały na Broadwayu, Zaćma)



Konkurs Debiutów Operatorskich



Dick Pope – Przewodniczący Jury (autor zdjęć; Sekrety i kłamstwa, Iluzjonista, Pan Turner)

Jacek Laskus (autor zdjęć; Amerykański kadryl, Bunt na okręcie, Colors Straight Up)

Nina Kellgren (autorka zdjęć; Solomon i Gaenor, Young Soul Rebels, Deep Water)

Veiko Õunpuu (reżyser; Jesienny bal, Kuszenie świętego Tõnu, Roukli)

Dante Spinotti (autor zdjęć; Ostatni Mohikanin, Gorączka, Tajemnice Los Angeles)



First Look - Konkurs Pilotów Seriali



John Toll – Przewodniczący Jury (autor zdjęć; Braveheart - Waleczne Serce, Cienka czerwona linia, Władcy umysłów)

Carol Cuddy (producentka; Elementary, Rachel wychodzi za mąż, Detektyw)
 
James Hawkinson (autor zdjęć; Bogaci bankruci, Hannibal, The Man in the High Castle)

Giona A. Nazzaro (krytyk filmowy, pisarz, dziennikarz)

Checco Varese (autor zdjęć; Czysta krew, Wirus, 33)



Konkurs "Fundusze Europejskie w Kadrze"

 

Magdalena Daniłoś (dziennikarka, blogerka, ewangelista wideo marketingu)
 
Filip Nocny (specjalista od marketingu, trener)

Jan Majle (copywriter, dyrektor kreatywny)