PRODUKCJE FUNDACJI TUMULT Z ORŁAMI!
Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że podczas wczorajszego rozdania Polskich Nagród Filmowych – Orłów, nagrody odebrali twórcy dwóch filmów, w których produkcji uczestniczyła Fundacja Tumult.
 
Nagrodę za Montaż odebrała Agnieszka Glińska, montażystka filmu 11 minut w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Producentem wykonawczym filmu był Marek Żydowicz, a Fundacja Tumult wsparła powstanie filmu jako koproducent. Na budżet filmu, będącego polskim kandydatem do Oscara 2015, złożyła się m.in. również dotacja z programu „Kreatywny Region”, wdrażanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 
Triumfy podczas wczorajszej gali Orłów święcili również twórcy filmu Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy w reżyserii Janusza Majewskiego. Film powstawał w województwie kujawsko-pomorskim i był kolejną produkcją dofinansowaną w ramach programu „Kreatywny Region”, którego operatorem była Fundacja Tumult. Tym bardziej cieszą nas nagrody przyznane aktorom tego filmu: Annie Dymnej za drugoplanową rolę żeńską i Wojciechowi Pszoniakowi za drugoplanową rolę męską. Excentryków nagrodzono również za najlepszą muzykę – statuetkę odebrał kompozytor Wojciech Karolak - oraz za dźwięk (nagroda dla Krzysztofa Jastrzębia i Mateusza Irisika).

Laureatom serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do ich sukcesów.