POKAZY SPECJALNE PILOTÓW SERIALI CAMERIMAGE 2016
W ramach 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE zaprezentujemy również dwa pokazy specjalne pilotów seriali telewizyjnych.
 
 

American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona: Z popiołów tragedii


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kadr z "American Crime Story: Sprawy O.J. Simpsona",
dzięki uprzejmości FOX Networks Group Poland Sp. z o. o.
 
American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona to stworzony przez Scotta Alexandra i Larry'ego Karaszewskiego serial opowiadający o tzw. „procesie stulecia”, który podzielił ponad dwie dekady temu obywateli Stanów Zjednoczonych na kilka obozów. Dawny gwiazdor futbolu amerykańskiego, a później popularny aktor O.J. Simpson został oskarżony o zamordowanie z zimną krwią swojej byłej żony oraz jej przyjaciela. Jego status celebryty sprawił, że sprawą błyskawicznie zainteresowały się media, rozpętując w całym kraju emocjonalne piekło domysłów i zmuszając zachowującego się od samego początku dwuznacznie Simpsona do wynajęcia do swojej obrony grupy wysoko opłacanych adwokatów i specjalistów, określanych „drużyną marzeń”. Wyreżyserowany przez Ryana Murphy'ego pilot pokazuje Simpsona tuż przed i po aresztowaniu, przedstawia wszystkie postaci nadchodzącego dramatu w blasku fleszy oraz przygotowuje widza na trzymające w napięciu medialno-sądowe show, które wstrząsnęło całą Ameryką.

Tytuł oryginalny: American Crime Story: The People v. O.J. Simpson: From the Ashes of Tragedy
Reżyseria: Ryan Murphy
Zdjęcia: Nelson Cragg
Produkcja: Ryan Murphy Productions, 20th Century Fox Television, Color Force
Dystrybucja: FX Networks
Polski dystrybutor: FOX Networks Group Poland Sp. z o. o.
USA, 2016
 

 

 

 

Królowe krzyku: Tajemnica sprzed lat


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kadr z "Królowych krzyku", dzięki uprzejmości
FOX Networks Group Poland Sp. z o. o.
 
Kappa Kappa Tau to amerykańskie siostrzeństwo studenckie jakich wiele w filmach i serialach. Stowarzyszenie ambitnych, ładnych, młodych, zawistnych kobiet, które wytrzymują ze sobą kilka lat, by zdobyć popularność i wszelkiego rodzaju profity wynikające ze studiowania na amerykańskiej uczelni wyższej. Członkinie Kappy mają dodatkowo tę przewagę, że przewodząca im dziewczyna jest jedną z najbardziej pustych i złośliwych na całym kampusie, co automatycznie zwiększa ich szanse na mnóstwo atrakcji. Sęk w tym, że dziekan uniwersytetu wyraźnie nie lubi głupoty i podejmuje walkę z Kappą. Co więcej, znienacka pojawia się perfidny i złowieszczy seryjny morderca w masce czerwonego diabła, który z jakiegoś powodu zaczyna polować na biedne studentki. Co jest gorsze? Ryan Murphy, również reżyser pierwszego odcinka, oraz Brad Falchuk i Ian Brennan przedstawiają serial komedii i grozy Królowe krzyku, w którym horror miesza się z czarnym humorem, a gagi są zabarwione krwią umierających postaci.
 
Tytuł oryginalny: Scream Queens: Pilot
Reżyseria: Ryan Murphy
Zdjęcia: Michael Goi
Produkcja: Twentieth Century Fox Television, Brad Falchuk Teley-Vision, Ryan Murphy Productions, Prospect Films
Dystrybucja: Fox Network
Polski dystrybutor: FOX Networks Group Poland Sp. z o. o.
USA, 2015