Jurorzy Camerimage 2016

 

Konkurs Główny

· Alan Parker – Przewodniczący Jury (reżyser, scenarzysta; Midnight ExpressŚciana, Harry Angel)
 
· Michael Barrett (autor zdjęć; Kiss Kiss Bang BangBobbyTed)
 
· Neil Corbould (koordynator ds. efektów specjalnych; Szeregowiec RyanGladiatorGrawitacja)

· Michael Seresin (autor zdjęć; Życie za życieHarry Potter i więzień AzkabanuEwolucja planety małp)

· Gérard Simon (autor zdjęć; LautrecKról tańczyPrzepis na miłość)

· Oliver Stapleton (autor zdjęć; Czas przemianWbrew regułomNed Kelly)

· Robert D. Yeoman (autor zdjęć; Genialny klanDruhnyGrand Budapest Hotel)



Konkurs Filmów Polskich

· Jos Stelling – Przewodniczący Jury (reżyser; IluzjonistaLatający HolenderThe Girl and Death)
 
· Ross Emery (autor zdjęć; WolverineDawca pamięciZłota dama)
 
· Markus Förderer (autor zdjęć; Independence Day: Resurgence, I Origins, Finsterworld, Stonewall)

· Laurel Saint-Pierre (dyrektor wystaw na MFF w Toronto)

· Marcel Zyskind (autor zdjęć; MamutMorderca we mnie, Rozgrywka)



Konkurs Etiud Studenckich

· Michael Apted – Przewodniczący Jury (reżyser, scenarzysta; Córka górnikaGoryle we mgleŚwiat to za mało)

· Muriel Aboulrouss (autorka zdjęć; Life After DeathKamal Joumblatt, Witness and MartyrAmerican Caravan)
 
· Jacqueline B. Frost (autorka zdjęć; Naked Under LeatherWho We AreItali-Ana, Mendieta in Rome)

· Roberto Schaefer (autor zdjęć; Marzyciel007 Quantum of SolaceMiles Davis i ja)
 
· Bonnie Voland (Head of Worldwide Marketing & Publicity, IM Global)



Konkurs Pełnometrażowych Filmów Dokumentalnych

· Terry Sanders – Przewodniczący Jury (reżyser, producent; Legenda Marilyn MonroeMaya Lin: A Strong Clear VisionFighting for Life)

· Louis-Philippe Cappelle (autor zdjęć; Juste une question d'amourCzarna noc 17 października 1961Divorce et fiançailles)
 
· Larry Grobel (dziennikarz, pisarz; Zmartwychwstanie Laytona CrossaMarlon Brando o sobie samym)

· Hans Albrecht Lusznat (autor zdjęć; The Farmer and His PrinceBody and BrainFinal Traces of the Abstract Expressionists)

· Monika Pawluczuk (reżyserka; To ty się zmieńKiedy będę ptakiemKoniec świata)



Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych

· Jay Rosenblatt – Przewodniczący Jury (reżyser, producent, montażysta; Ludzkie bestieBól po utraconej nodzeW mroku)
 
· Christian Frei (reżyser, producent, montażysta Fotograf wojennyKosmiczni turyściBezsenność w Nowym Jorku)

· Marcin Koszałka (autor zdjęć, reżyser; RewersDeklaracja nieśmiertelnościCzerwony pająk)

· Suki Medenčević (autor zdjęć; W objęciach wampiraHistoria Studia PixarPapieżyca Joanna)

· Wolfgang Thaler (autor zdjęć; Chwała dziwkomRaj: miłośćTheeb)



Konkurs Wideoklipów

· Mike Figgis – Przewodniczący Jury (reżyser, scenarzysta; Zostawić Las VegasNamiętność panny JulityTimecode)
 
· Simon Duggan (autor zdjęć; Ja, robotWielki GatsbyPrzełęcz ocalonych)
 
· Markus Forderer (autor zdjęć; Independence Day: Resurgence, I Origins, Finsterworld, Stonewall)

· David Knight (dziennikarz, krytyk, publicysta)

· John Perez (autor zdjęć; Womans Worth Alicii Keys, Viva la Vida Coldplay, Empire State of Mind Jaya Z i Alicii Keys)



Konkurs Debiutów Reżyserskich

· Anthony Dod Mantle – Przewodniczący Jury (autor zdjęć; FestenSlumdog. Milioner z ulicyWyścig)

· Andrzej Haliński (scenograf: Ogniem i mieczemAryjska para, 1920 Bitwa Warszawska)

· Tuomo Hutri (autor zdjęć; PrzybyszListy do Ojca JakubaSzermierz)

· Anthony Pierce-Roberts (autor zdjęć; Pokój z widokiemPowrót do Howards End, Okruchy dnia)
 
· Małgorzata Zajączkowska (aktorka; Danton, Strzały na BroadwayuZaćma)



Konkurs Debiutów Operatorskich

· Dick Pope – Przewodniczący Jury (autor zdjęć; Sekrety i kłamstwaIluzjonistaPan Turner)

· Jacek Laskus (autor zdjęć; Amerykański kadrylBunt na okręcieColors Straight Up)

· Nina Kellgren (autorka zdjęć; Solomon i GaenorYoung Soul RebelsDeep Water)

· Veiko Õunpuu (reżyser; Jesienny balKuszenie świętego TõnuRoukli)

· Dante Spinotti (autor zdjęć; Ostatni MohikaninGorączkaTajemnice Los Angeles)



First Look - Konkurs Pilotów Seriali

· John Toll – Przewodniczący Jury (autor zdjęć; Braveheart - Waleczne SerceCienka czerwona liniaWładcy umysłów)

· Carol Cuddy (producentka; ElementaryRachel wychodzi za mąż, Detektyw)
 
· James Hawkinson (autor zdjęć; Bogaci bankruciHannibalThe Man in the High Castle)

· Giona A. Nazzaro (krytyk filmowy, pisarz, dziennikarz)

· Checco Varese (autor zdjęć; Czysta krewWirus33)



Konkurs "Fundusze Europejskie w Kadrze"

· Magdalena Daniłoś (dziennikarka, blogerka, ewangelista wideo marketingu)
 
· Filip Nocny (specjalista od marketingu, trener)

· Jan Majle (copywriter, dyrektor kreatywny)